• +90 212 256 42 22
13 Ocak 2017

Lagoon, 2017 Bénéteau Vakfı tasarım yarışması başlıyor

Bénéteau Vakfı’nın her yıl düzenlediği ve bu sene 7. si gerçekleşecek tasarım yarışmasının teması katamaranlar olacak.

Bu yarışmaya Avrupa çapında mimarlık, mühendislik, tasarım veya sanat okullarına kayıtlı öğrenciler ve ilgili branşlar da bir üniversite programını takip eden kişiler katılabiliyor.

Yarışmacılardan hayallerindeki katamaranı yazıya dökmeleri ve çizmeleri isteniyor. Katamaranın boyunun 30-40 feet arasında olması gibi bazı kurallar dışında, tek sınır hayal gücü. Ancak jüri, öğrencilerin teknolojik gelişmeler, çevre dostu olma, tasarım, denizde konfor ve işlevsellik gibi temel unsurları vurgulamasını bekliyor.

Katılım için 14 Ekim 2017'den önce dosyaların eksiksiz olarak gönderilmesi gerekiyor. Bu dosya, tekne eskizlerini, yerleşim planlarını ve açıklamalarını, perspektif görüntülerini ve genel konsepti açıklayan kısa bir tanıtım yazısı içermelidir.

Jüri, Bénéteau Vakfı Başkanı Annette Roux önderliğinde fotoğrafçılardan, mimarlardan, denizcilik gazetecilerinden, Groupe Bénéteau ve Lagoon gibi yan kuruluşlarının bazı önemli kişilerinden oluşacaktır. Ödüller, projesi jüri tarafından en yaratıcı ve orijinal olarak belirlenen üç öğrenciye verilecektir.

Başvuru Linki;https://www.beneteau-group.com/en/beneteau-group/beneteau-foundation/80.html