Teknik TercihlerimizYapi


İnfüzyon kalıplama (infusion-moulding) sayesinde hem cam elyafı içindeki reçinenin oranını kontrol edebiliyoruz hem de kompozit malzemenin birbirine bağlanmasını arttırıyoruz. Her bir Balsa ağacı karesinin mekanik bağlar ile iç ve dış yüzeyi ile izolasyonu gövdenin kalitesini ömrünü arttırır, aynı zamanda ağırlık tasarrufu sağlar. Yüksek kaliteli anti-osmotik reçinenin sistematik kullanımı Lagoon katamaranların sağlamlığını garanti eder.

Yüzebilirlik emniyetin garantisidir. Bütün Lagoon katamaranlar CE Standartları’nın batmama yönetmeliğine uygundur. Her bir gövdenin ön ve arka bölümleri su geçirmez bölmeler ile yaşam alanlarından ayrılmıştır. Kullanılan malzemelerin yoğunluğu ve denge ağırlığı kullanılması yüzebilirliği arttırır. Bir çarpışmadan sonra bile Lagoon’ unuz seyre devam edebilir.
Ağaç isçiligi


Mobilya ve iç kaplamalar Lagoon Dizayn Ofis’deki mühendisler tarafından tasarlanır. Gelişmiş CAD yazılımlar yetenekli ustalarımızın yeni tasarımları gerçek zamanlı olarak değerlendirmesini sağlar. Teknenin kompleks mimarisi dizayn aşamasında çözüldüğü için her bir ekipmanın parçası, her mobilya yerine kolayca oturur. Sürdürülebilir gelişim çıkarları doğrultusunda, Lagoon katamaranların tüm bölüm ve mobilya panellerinde yeniden yapılandırılmış ahşap olarak Alpi® kullanılır.

Aynı zamanda Lagoon, kaliteyi ve tutarlılığı garantilemek için dijital kontrollü kesim ve son-işlem, bilgisayar destekli malzeme tanımlama, erken aşamada ön montaj ile tekne endüstrisinin en modern ağaç işleme atölyelerinden birine sahiptir.
Mekanik Parçalar


50’ altındaki Lagoon Katamaranlar, pervane verimliliğini optimize etmek ve yük altında kullanımı basitleştirmek için dümenin arkasına monte edilen “sail drive” şanzıman ile üretilir. Böylece motor daireleri yaşam alanlarından uzak şekilde fakat kolay erişebilen bir yere yerleştirilmiştir. Motor daireleri yüksek yoğunluklu köpük ve köpük ile yalıtılmış kapaklar ile izole edilmiştir.
Daha büyük modeller genellikle direkt şaftlı motorlar ile üretilir. Motor daireleri tamamen ayrı, yaşam alanlarından uzak ve mükemmel izolelidir.


Tesisat


Lagoon, temiz su, pis su ve deniz suyu boru hatlarına özel önem gösterir. Lagoon Dizayn Ofis’ in kullandığı 3D programlar sayesinde boruların teknenin genel yerleşimi ile entegrasyonu sağlanır. Yüksek basınçlı PVC borular, esnek hortumlar, paslanmaz çelik ve plastik vanalar ve bağlantılar çeşitli tesisatlarda sert deniz ortamından kötü etkilenmemesini garanti eder.


Güverte Enerji Kaynaklari


Elektrik Sistemleri
Elektrik devreleri, modern bir gezi teknesinde ki en hayati organdır. Lagoon, elektrik devrelerini tasarlarken kalite, dayanıklılık, güvenirlilik, kolay ulaşım ve bakım, hafiflik ve emniyeti bir arada yakalamaya çalışır. Güvenlik önemli bir husustur, bu yüzden Lagoon katamaranları üzerindeki elektrik sistemleri CE standartlarına tamamen uyumlu olarak monte edilir, hatta bazen bu standartların üzerine çıkılır. Kabloların kalitesi, onların yerleştirilmesi ve kanallamasının yapılması, sistematik kodlama ve dağıtım panolarının erişim kolaylığı mümkün olan en yüksek standardı sağlamak için elektrik sistemleri montajında Lagoon’un dikkate aldığı faktörlerdir.

Sogutma
Sağlık ve güvenlik için gıdaların saklanması gereklidir. Bu sebeple Lagoon güvertede soğuk depolama üzerine çalışmıştır. Hiçbir seyir yeterli ve verimli soğutma alanı olmadan keyif verici olamaz. Lagoon ve Beneteau Grup bu alanda çok deneyimlidir ve bunu uygulamak için bir dizi faktör ele alır;
- En iyi izolasyon ve alan
- Mümkün olan en düsük enerji tüketimi
- Talep edilen soğutmaya göre çalışan 2 hızlı kompresörler
- Sistem verimliliği
- Bakım kolaylığı
- Yaygın olarak kullanılan markalar

Enerji Yaratma ve Depolama
Yelkenli bir teknede enerjiyi yaratmak ve depolamak klasik bir sorundur. Lagoon daima, bu konuda öncü olmuş ve Beneteau Grup Bünyesindeki Ar-Ge çalışmalarında ağırlıklı olarak yer almıştır. Özellikle de 2008 yılında Lagoon 420 Hybrid’i geliştirdiğinde.

Tente üzerindeki esnek güneş panellerinden ayarlanabilir matafora desteklerine kadar Lagoon yenilenebilir enerji konusunda Ar-Ge de liderliğini korumaktadır.


Arma ve Güverte ekipmanlari


Yarışlardan elde edilen deneyim ile Lagoon en iyi arma ve donanımı seçmektedir; Harken, Lewmar, Z Spars, Sparcraft, Selden, Incidences vb…

Bir katamarının armasına binen yük tek gövdeli bir tekneninkinin 10 katıdır. Bu da niçin en iyi ekipmanı seçmemiz gerektiğini gösteriyor.

Güverte planı tasarımı, malzeme ve yüklerin hesaplanması bizim mimarlarımız, tedarikçilerimiz ve Lagoon tasarım ofisi tarafından ortaklaşa üstlenilmiş zorlu bir iştir. Her bir öğe verimli ve dayanıklı ekipmanı seçmek için tekrarlanan zorlu ve titiz testlere tabi tutulur.

Bu testler denizde tekne yarışı yanı sıra, Beneteau Grup laboratuvarında deniz-buhar yaşlanma odasında yapılmaktadır.Uluslararası sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.